HIZLI RANDEVU FORMU

Katarakt Ameliyatı Sonrası Yeniden Katarakt Olur mu?

Katarakt oluşan lens ameliyat ile alındıktan sonra tekrar katarakt oluşmaz. Operasyon esnasında kataraktlı olan lens çıkarılır ve yerine kapsül (ince zar) içine mercek yerleştirilmektedir. Ancak, zamanla ince olan zar tabakası kalınlaşma gösterebilir ve mercek yerinde durmasını sağlayan zarın beyazlaşması görülebilmektedir. Bu durum çok doğaldır, yag lazer ile tedavisi mümkündür. Ancak bu durum ameliyatın bir soncu ya da etkisi değildir.


Katarakt Ameliyatı Sonrası Süreç Görme Düzeyi

Katarakt tedavisi sonrasında hastanın farklı bir göz hastalığı bulunmuyor ise gözün görme derecesinde artış olacaktır. Net görüş mesafesi de doktorun önerdiği ve hasta tarafından seçilen mercek türüne göre değişmektedir. Uzak mesafelerde net görüş için monofokal mercek tercih edilmektedir. Bununla birlikte uzak mesafeler yanında orta ve yakın mesafelerde de net görüş isteniyorsa trifokal akıllı lensler tercih edilir.


Katarakt Ameliyatı Sonrası Damla Kullanılıyor mu?

Ameliyat sonrasında hasta doktor tarafından verilen damlaları kullanmak durumundadır. Uygun görüldüğü taktirde göz 4-12 saat süre boyunca kapalı tutulur. Bununla birlikte doktor uygun gördükten sonra damlalar kullanır. Damlaları hastanın uyanık olduğu süre boyunca kullanması yeterli olur. Eğer doktor tarafından birden fazla damla verilmiş ise bunların her birini 5’er dakika ara ile kullanmak gerekir. Damlayı damlatırken göze elle dokunulmamalıdır. Gözü su ile temas ettirmekten kaçınılmalıdır. Bunun yanında damlanın fazlası yanağınıza akarsa bunu nazik bir hareketle alabilirsiniz. Ancak gözü ovuşturmaktan kaçınmalısınız.


Katarakt Tedavi Fiyatı Ne Kadar?

Katarakt tedavi maliyetleri kişiden kişiye değişebilir ve bu maliyetlerin belirlenmesinde en önemli faktörlerden biri kullanılacak cerrahi tekniktir. Genellikle, katarakt ameliyatı maliyetleri hastanın tercih ettiği akıllı lensin özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Göz hekiminiz, mesleğiniz ve yaşam tarzınıza en uygun akıllı lensi seçmenize yardımcı olacaktır. Dolayısıyla, katarakt ameliyatı maliyetleri seçilen lensin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.”

Randevu ve fiyat bilgisi almak için lütfen tıklayınız.

Yukarıda yazılanlar bilgilendirme amaçlıdır. Eğer tıbbi bir endişeniz veya sorunuz varsa lütfen göz doktorlarımızdan randevu alınız.